Beach Party viikonloppuna

Arkisto
Kommentoi
(00:00)

Kesän 2010 Sunset Beach Party on todellista musiikin juhlaa. Karkkilan omilla kesäfestareilla kohtaavat Suomen eturivin artistit, mutta tilaa on annettu myös paikkakunnan omille muusikoille.

Perjantaina ja lauantaina 23.-24.7.2010 Pyhäjärven uimarannalla rokataan ja kaiken kruunaa tuttuun tapaan upea ilotulitus.

Jo kahdettakymmenettäensimmäistä kertaa järjestettävä Sunset Beach Party on jälleen kaksipäiväinen. Musiikki alkaa soida perjantaina 23.7. ja kesän 2010 partyt aloittaa Karkkilasta lähtöisin oleva Mockshot. Mockshotin käynnistettyä kesäjuhla, lavalle nousee nosteessa oleva The Souls ja sen jälkeen pitkän ja kunniakkaan uran tehnyt Agents. Los Bastardos Finlandeses virittää perjantai-illan tunnelman äärimmilleen ja lopulta potin räjäyttää Jenni Vartiainen.

Lauantain 24.7. avaa karkkilalaisyleisölle tuttu Day Eleven, joka saa seuraa Blankosta. Francinen tahdittama lauantain alkuilta jatkuu karkkilaisväritteisen Tallu Show Bandin siivittämänä. Illan hittiputken aloittaa joensuulainen Happoradio, jota seuraa Herra Ylppö ja Ihmiset. Illan päättää komeasti listojen suosikki Maija Vikkumaa.

Tapahtumasta saa lisätietoja osoitteesta www.sunsetbeachparty.net. Esitykset alkavat perjantaina klo 18 ja lauantaina klo 15.15.

toimitus

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.