Jazz-iltamat Taidetalo Siirilässä, lauluyhtye Hodie (Belgia)
20.7.2012, klo 19
Taidetalo Siirilä, Niuhalanraitti 16, , Vihti, Verkkosivu
Belgialainen lauluyhtye Hodie vierailee Suomessa heinäkuussa ja konsertoi Vihdissä 20.7. seka Helsingissä Musiikkitalossa 22.7. Ohjelmassa jazz-standardeja tuorein sovituksin naislaulajille. Yhtyettä johtaa kansainvälisestä kuoromaailmasta tuttu Jean-Claude Wilkens. Pianossa Hervé Noirot ja kontrabassossa Jean Borlee.
Tervetuloa kuuntelemaan jazzia belgialaisittain!
Taidetalo Siirilä, Vihti kk, perjantaina 20.7. 2012 klo 19. Liput 10/8€ ovelta. Tiedustelut: hodie_suomi@yahoo.com
Näin jätät tapahtuman
Tapahtumakalenteriin voit jättää tiedot erilaisista tapahtumista ilmaiseksi. Tapahtumatietoja pääset jättämään rekisteröitymällä verkkosivuille. Jos et ole vielä rekisteröitynyt, rekisteröitymislinkin löydät täältä.
Kun olet kirjautunut sisään sivustolle, tapahtumat-sivun harmaaseen nimiöön ilmestyy Lisää tapahtuma -linkkipainike. Tätä painamalla pääset jättämään tapahtumatiedot. Ohjeet tapahtumakaavion täyttämiseen löydät täältä.
Tapahtumajärjestäjä on vastuussa tapahtumakalenteriin ilmoittamistaan tapahtumatiedoista.
Lehdessä julkaistavat tapahtumatiedot poimitaan netin tapahtumakalenterista.
Lehden rajallisen tilan vuoksi kaikki tapahtumatiedot eivät mahdu lehden sivuille.
Ongelmatilanteissa ota yhteyttä webmaster(at)lehtiyhtyma.fi
Uusimmat
- Leffa-arvio: Paha merkitsee omansa
- Leffa-arvio: Omintakeinen ja raju Spring Breakers
- Enäjärvipatsaan paljastamisen kansanjuhla siirtyy
- Museossa voi aistia vanhojen tanssilavojen tunnelmaa 1
- Jokikunnalla kyläkirppis, bongausta ja juhlakisat
- Luento veteraaneille 29.5. seurakuntakeskuksessa
- URHEILU
- Seurakunnan historiaa on tallessa esineiden muodossa
Päivän kysymys
Uusimmat blogit ja kolumnit




Liity Vihdin Uutisten nettikumppaniksi
Olette aktiivinen paikallinen yhdistys tai seura ja haluatte toimintanne ja tapahtumanne laajan yleisön tietoon. Teiltä löytyy innokkaita kirjoittajia ja valokuvaajia. Haluatte nostaa esille kotipaikkanne tärkeitä asioita, ilmiöitä ja ihmisiä. Tutustu kumppanitoimintaan tästä.
Ruoka
Olut on ollut pitkään pinnalla ympäri maailmaa. Pieniä panimoita syntyykin nyt mitä eksoottisimpiin paikkoihin.
Kolmisenkymmentä luovaa käsityöläispanimoa kokoontui toukokuun alussa Kööpenhaminan Sparta Halleniin tarjoilemaan ensiluokkaisen maukkaita ja mielenkiintoisia oluita.
Tee oma uutinen Vihdin Uutisiin
Näitkö jotain mielenkiintoista? Tapahtuiko kotikadullasi tai läheisessä leikkipuistossa jotain sellaista, josta muidenkin olisi hyvä tietää? Onnistuitko nappaamaan kuvan yllättävästä sääilmiöstä tai hauskasta tapahtumasta?



