Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Vihdin Teatteri perui Juoruja-näytelmän tammikuun esitykset – kesäteatterin suunnitelmat etenevät aikataulun mukaan

Vihdin Teatterin hallitus kokoontui menneellä viikolla ja joutui tekemään vaikean päätöksen: Juoruja-näytelmän tammikuulle suunnitellut esitykset jouduttiin perumaan.

Syynä esitysten perumiseen on epävarma korona-tilanne; esityksistä 8. ja 9. tammikuuta olisi joka tapauksessa jouduttu perumaan. Aiemmin teatteri peruutti neljä loppuvuoden esitystä, mutta nyt kokoontumisrajoitukset ulottuvat tällä hetkellä 10.1.2021 asti ja on mahdollista, että rajoitukset jatkuvat senkin jälkeen.

Tammikuulle oli suunniteltu kuusi esitystä.

Kesäteatterin Aatamin puvussa ja vähän Eevankin -näytelmän suunnitelmat etenevät ainakin toistaiseksi aikataulun mukaan.

Tulevan näytelmän harjoitukset alkavat heti, kun se on mahdollista.